Articole Recente: Se încarcă...|

Dizolvare în tine

Mă caut uneori și nu mă mai găsesc,
Căci tot ce-am fost s-a dizolvat în tine.
E-o dulce durere felul cum te iubesc,
Mai mult decât pe propria-mi lumină.
Din tot ce-am fost, n-am mai păstrat nimic,
Ți-am dat și visul, și ultima suflare.
În fața ta mă simt atât de mic,
Ca o secundă pierdută-n marea cea mare.
Mă tem de timp, de tot ce-o să ne cearnă,
Și-mi plânge sufletul când te privesc,
Mi-e frică de tristețea ta ca de o iarnă,
Ce-ar prăbuși tot ce încerc să ocrotesc.
Iar dacă prețul fericirii tale
Ar fi ca eu să dispar de pe pământ,
M-aș pierde-n noapte, singur și-n jale,
Să fii tu zâmbet, iar eu... doar un gând.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Formular de contact

Nume

E-mail *

Mesaj *

0%

Articole la întâmplare

Se încarcă articolele...

Blogul lui Nurilusa

Un blog cu articole premium



Ultimile comentarii

Se încarcă comentariile...

Bine de stiut

Cand iti este dor de cineva sa nu inchizii ochii. Are sa-ti fie si mai dor!
Despre Mine Despre Mine
🌿
🌱
🌿
🌱
🌿
🌱
⚡ Online acum: ...
📅 Vizite azi: ...
⏳ Vizite ieri: ...
📊 Total vizite: ...

⭐ Copyright © 2018 - ⋆⭒˚。⋆ Blogul lui Petre Vitan ⋆⭒˚。⋆
⭐ Powered by petre blog ⋆⭒˚。⋆ Design by Petre Vitan ⋆⭒˚。⋆